TEAC

TEAC -Tokyo Electro Acoustic Company

TEAC je synonymom pre vysoko kvalitné, výkonné zariadenia spotrebnej elektroniky v dokonalom spravovaní a nadčasového dizajnu i výbavy. Nie je to nič prekvapujúce, keď si uvedomíte, že TEAC je lídrom v tomto odvetví od jeho prvých kotúčových magnetofónov. Spoločnosť TEAC bola založená v roku 1953, v období, keď slovné spojenie HiFi nebolo príliš známym pojmom. V tomto roku bol spoločnosťou TEAC vyvinutý trojmotorový prototyp cievkového magnetofónu. V nasledovných rokoch sa z prototypu stal prvý cievkový magnetofón na svete s automatickým reverzným mechanizmom. Tento produkt odštartoval éru HiFi. 

Dnes audio sekcia TEAC ponúka celú škálu produktov od bežných jednoduchých zariadení spotrebnej audio elektroniky pre každodenné použitie ako aj vysoko kvalitné produkty pre audio a video aplikácie, vrátane najmodernejších trendov ako je prehrávanie streamovaného audia prostredníctvom bezdrôtových sietí a prehrávanie zvukových súborov vo vysokom rozlíšení z PC v najvyššej kvalite za prístupné ceny.

Pre mnoho nadšencov je značka TEAC je symbolom hrdosti. TEAC produkty v spotrebiteľských testoch pravidelne získavajú prestížne ocenenia a vysoké hodnotenia.

Bližsie info nájdete na stránke http://www.teac.eu/en/audio-en.html